به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به دنبال جنجال ها و کشمکش های دولت آمریکا و شرکت اپل به منظور باز کردن قفل گوشی آیفون 5c متهمان حمله تروریستی سن باردینوی و نیز در ادامه ی نامه سرگشاده و جنجالی تیم کوک در وب سایت شرکت اپل مبنی بر رد درخواست دادگاه دولت آمریکا و حفظ حریم خصوصی کاربران، این بار مدیر عامل شرکت اپل برای فدرال پیشنهادات تازه ای دارد.

به گزارش یک منبع خارجی موثق، شرکت اپل با رد در خواست فدرال اعلام کرد که این شرکت از ابتدای  ماه ژانویه با نهادهای امنیتی برای دسترسی به اطلاعات فرد گوشی مهاجم همکاری خواهد کرد ولی نوع این همکاری متفاوت خواهد بود


به گزارش BuzzFeed News شرکت اپل چهار پیشنهاد برای دولت دارد که به واسطه آن ها نیازی به ایجاد روزنه امنیتی و یا بک دور نیست. یکی از پیشنهادات شرکت اپل استفاده از آی کلاد به هنگام اتصال به یک شبکه وای فای شناخته شده است. هرچند تیم متخصصان شرکت اپل بعدا دریافتند که نمی توانند چنین کاری انجام دهند چون ظاهرا رمز عبور مرتبط به آی دی این گوشی اپل تعویض شده است.

شنیده ها حاکی از آن است پس از توقیف این گوشی اپل توسط FBI،پسورد آی دی این گوشی در کمتر از 24 ساعت توسط شخصی ری استارت شد در غیر این صورت قفل گوشی به راحتی توسط FBI باز می شد.اف بی آی ادعا می کند که پشت پرده این تغییر رمز مربوط می شود به یکی از افراد شاغل در دپارتمان سلامت سن برناردینو که با یافتن این گوشی سعی کرده رمز آن را باز کند.

 
شرکت اپل ادعا می کند که با این تغییر پسورد، دسترسی سازمان اطلاعات به بک دور اپل امری غیر ضروری است ولی FBI زیر بار این توضیحات نمی رود و این حماسه همچنان ادامه دارد.