به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گوگل پس از فراگیری طراحی متریال در سراسر اکوسیستم خود قصد دارد به دستیار صوتی گوگل ناو امکانات بیشتری را اضافه کند. در همین راستا توانایی خواندن پیامک‌ها و ارائه‌ی قابلیت پاسخگویی کاربران به آن‌ها، ویژگی جدید این دستیار صوتی برای گوشی‌های اندرویدی خواهد بود.

Google Now یکی از امکانات حیاتی برای کاربران اندروید به شمار می‌آید که البته توسعه‌ی این دستیار صوتی تمام نشده و گوگل مرتبا به قابلیت‌های آن اضافه می‌کند. جدیدترین ویژگی اضافه شده به Google Now به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند پیامک‌ها را شنیده و به آن‌ها پاسخ دهند

حال اگر به Google Now سوالی مانند «آخرین پیامک‌های من را نشان بده» را مطرح کنید، این دستیار صوتی در واکنش به این سوال سریعا پنج پیامک آخر را که دریافت کرده‌اید نمایش می‌دهد. Google Now می‌تواند هرکدام از پیامک‌هایی را که بخواهید برایتان بخواند. البته چندین ترفند بدین منظور وجود دارد؛ مثلا می‌توانید از عباراتی مانند «show me my last messages»، «show me my latest messages» یا «show me my newest messages» و «read me...» استفاده کنید. Google Now با شنیدن این عبارات علاوه بر پیامک‌ها می‌تواند ایمیل‌ها را نیز برایتان بخواند.

 

البته این قابلیت تنها برای پیامک‌های دریافتی از طریق اپراتورها کاربرد دارد و به واسطه‌ی آن نمی‌توان پیام‌های صوتی گوگل را جستجو کرد. با این حال می‌توان از Google Now انتظار داشت تا در بروزرسانی‌های بعدی به قابلیت‌ خواندن پیامک‌های موجود در دیگر اپلیکیشن‌های ارسال پیامک نیز مجهز شود.