در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

فروش بذرملون خربزه

رایگان
  • صنعتی سایر خدمات
  •  phone
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  • آخرین بروز رسانی : ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
  •    فارس شیراز
در مناطق معتدل بذر آن را مستقیما در اواخر یا اواسط بهار در محل اصلی می کارند و در مناطق گرمسیر بذر آن در اواسط زمستان کاشته می شود.
آب و هوای مناسب برای طالبی یک فصل نسبتاً طولانی عاری از یخبندان همراه با نور فراوان و حرارت هوای خشک و رطوبت کافی خاک است. این گیاه بر اساس منشأ خود گرما دوست و به ویژه نور زیاد میخواهد. هوای ابری و بارانی در موقع رسیدن میوه باعث می شود که طالبی طعم مطبوع و کیفیت لازم را پیدا نکند.
هرچند که طالبی در طیف وسیعی از انواع خاک ها کشت می شود ولی تنها در خاک های حاصلخیز که دارای مواد غذایی آلی و معدنی کافی باشند بهترین نتیجه را می دهند.

برای کشت در خاکهای شنی، لومی و رسی با زهکشی خوب مناسب است. مناسب ترین Ph برای کاشت طالبی بین ۶ تا ۷ می شود• در خاک های اسیدی رشد آن کاهش یافته و برگ ها به رنگ زرد مایل به سبز در می آیند. توصیه شده است که این گیاهان را در ردیف‌هایی منظم از کرت‌ها و به صورت گروهی یا دسته ای بکارید.
امروزه از گلدان های فیبری جهت کاشت بذر استفاده می شود. سپس گلدان ها به زمین اصلی منتقل می شود مزیت این روش صرفه جویی در مصرف بذر و عدم نیاز به تنک کردن بوته ها است.
بدین ترتیب بذر ها را در عمق ۳ تا ۴ سانتیمتری کاشته و روی آن را با خاک میپوشانیم خوب است که در هر گلدان، ۲ و یا ۳ دانه کاشته شود و طوری آبیاری را تنظیم میکنیم تا خاک گلدان ها همیشه مرطوب باشد.

• گلدان ها باید در نقطه ای گرم بوده و محل نگهداری (خزانه) آفتابگیر باشد . بذرها را ۴ هفته قبل از گرم شدن هوا میکاریم و بعد از آنکه رشد بوته به حد کافی رسید به زمین اصلی منتقل میکنیم.
درجه حرارت محیط کشت باید در روز حدود ۳۰ درجه باشد و در شب از ۲۳ درجه پایین تر نیاید. برای اینکه دمای خاک را به دمای مناسب رشد برسانیم میتوانیم مناطق کشت را با پلاستیک سیاه بپوشانیمبا این کار حرارت جذب خاک شده و باعث گرم شدن سریع خاک میشود.جهت سفارش محصول تماس بگیریدارسال به سراسرکشور

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان