در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

کلینیک طب سوزنی

رایگان
  • خدماتی پزشکی
  •  phone
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  •    تهران تهران
  • خیابان شریعتی- روبروی خیابان میرداماد- ابتدای کوچه احمد بیان- پلاک 23 -طبقه دوم- واحد ۴
کلینیک طب سوزنی دکتر فرهاد صبری بهترین کلینیک در تهران
طب سوزنی یکی از قدیمی ترین و پر آوازه ترین روش های سنتی درمان انواع بیماری هاست که امروزه تقریباً در سراسر دنیا مورد اقبال و توجه افراد مختلف قرار گرفته است.

کلینیک طب سوزنی چیست؟

کلینیک طب سوزنی به درمانگاه هایی گفته می شود که در بخشی از آن ها خدمات درمانی و مراقبتی در حوزۀ طب سوزنی ارائه شده و تقریباً تمام خدمات آن به صورت سرپایی انجام می شود.

طب سوزنی چیست؟

مهم ترین خدمتی است که در کلینیک طب سوزنی انجام می شود. طب سوزنی یکی از معروف ترین روش های درمانی در طب چینیان است که قدمت آن به بیش از حدود 4 هزار سال می رسد. هر ساله در بهترین کلینیک طب سوزنی در سراسر جهان میلیاردها نفر تحت این درمان قرار می گیرند و شاهد بهبود یافتن بیماری های مختلف خود هستند. طب سوزنی چینی مبنای تأیید شده و محکم علمی ندارد و روشی تجربی به حساب می آید.

در کلینیک طب سوزنی چه کارهایی انجام می شود؟

متخصصان طب سوزنی و تکنسین های حاضر در بهترین کلینیک طب سوزنی با کمک سوزن های نازک و مخصوص نقاط ویژه ای از بدن را هدف قرار می دهند. در طب سوزنی به این نقاط مخصوص اصطلاحاً گذرگاه انرژی گفته می شود. هدف از انجام شدن طب سوزنی در اغلب موارد تسکین بخشیدن دردها در نقاط مختلف بدن است و روش های انجام شدن آن در کشورها و مناطق مختلف تفاوت های اندکی با یکدیگر دارد. حتی ممکن است روش کار در یک کلینیک طب سوزنی با کلینیک و مؤسسۀ دیگر نیز تفاوت هایی داشته باشد.

طب سوزنی در واقع نیروهای اصلی و حیاتی را در بدن فعال می کند و روشی درمانی و طبیعی به شمار می آید که خطرها و عوارض چندانی از آن گزارش نشده است. در حقیقت کاری که در کلینیک طب سوزنی انجام می شود به بهترین نحو ممکن نیروها و انرژی های بدن را به تعادل و هماهنگی می رساند.

تشخیص بیماری ها و درمان آن در این روش چگونه است؟

متخصصان حاضر در کلینیک طب سوزنی در ابتدا با بیمار مصاحبه می کنند و با مد نظر قرار دادن نشانه هایی مثل رنگ صورت و چهرۀ فرد، گرفتن نبض و بررسی عضله های او می توانند تا حدودی متوجه ریشۀ بیماری یا بیماری های فرد بشوند. مرحلۀ بعدی فرو کردن سوزن های مخصوص و ظریف در محل های خاص آن بیماری است. این سوزن ها یک بار مصرف و کاملاً استریل هستند و بین بازه ای 10 الی 45 دقیقه ای روی بدن باقی می مانند. بیمار در حین وارد شدن سوزن به بدن خود هیچ درد و سوزشی حس نخواهد کرد و اگر سوزش خفیفی باشد کوتاه است و آزار دهنده و خارج از تحمل بیمار نخواهد بود.

در کلینیک طب سوزنی ممکن است در کنار استفاده از سوزن، از موکسا، الکترو، گواشا، بادکش، توئی نا و… نیز استفاده شود. طب سوزنی به صورت مستقیم اعصاب مرکزی و محیطی و سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند و میزان ترشح آندروفین در مغز را نیز افزایش می دهد.

به کمک طب سوزنی چه بیماری هایی را می توان درمان کرد؟

با روش های مورد استفاده در کلینیک طب سوزنی می توان گروه گسترده ای از بیماری ها را درمان کرد و بهبود بخشید. در ادامه به مهم ترین و رایج ترین این بیماری ها اشاره می شود:

بی خوابی یا کم خوابی
اضطراب و استرس
سردردهای میگرنی و سایر انواع سردرد
دردهای مفصلی
دردهای ناحیۀ کمر و سیاتیک
دردهای گردن و شانه ها
زانو دردها
دردهای حاصل از قاعدگی بانوان که موسوم به دیسمنوره است.
کاهش وزن و لاغری
ترک اعتیاد به نوشیدنی های الکلی، سیگار، مواد مخدر و ….

سوزن مورد استفاده چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مهم ترین و اصلی ترین ابزارهای مورد استفاده در کلینیک طب سنتی سوزن های نازک فلزی است که به پوست نفوذ می کنند و موجب تحریک نقطه های خاصی از بدن می شوند. جنس این سوزن ها به طور معمول از فولادهای ضد زنگ و منعطف شده است. در ادامه به مهم ترین نکات قابل توجه در زمینۀ سوزن های مورد استفاده در کلینیک طب سوزنی می پردازیم.

معمولاً یک بار مصرف هستند و باید بعد از هر بار مصرف دور انداخته شوند.
اگر سوزن قابل استفادۀ چند باره است، باید پیش از هر بار استفادۀ مجدد به صورت کامل استریل شود.
این سوزن ها 13 تا 130 میلی متر طول دارند. سوزن های کوتاه تر مخصوص استفاده در نواحی ظریف و حساس مثل اطراف چشم و سوزن های بزرگ تر مخصوص استفاده در بافت های محکم تر هستند.
برای استفاده از سوزن ها چه روش هایی وجود دارد؟

به طور کلی متخصصان کلینیک طب سوزنی از چهار روش عمده و فراگیر برای تشخیص دادن بیماری ها و همچنین انتخاب محل های مناسب از بدن برای قرار دادن سوزن ها استفاده می کنند که عبارت است از:

بازرسی و بررسی کردن کل بدن
بررسی التهاب های موجود در بدن
معاینه کردن نواحی گردن و سر
لمس کردن بدن بیمار و پرسیدن سؤال هایی از او
در معاینه های کلی متخصص کلینیک طب سوزنی معمولاً بر روی بررسی زبان بیمار تمرکز می کند و ویژگی هایی مثل اندازه، رنگ و شکل زبان ، حالت دندادن ها، بوی دهان و… را به دقت مورد ارزیابی قرار می دهد. در کنار این بررسی ها باید به نواحی گوش، بینی و حلق نیز توجه مخصوص داشت و به صداهایی مانند خس خس کردن ریه و… نیز برای تشخیص بیماری به طور کامل توجه کرد.

میزان اثربخشی طب سوزنی چقدر است؟

تقریباً همۀ افرادی که به کلینیک طب سوزنی مراجعه می کنند می خواهند بدانند که میزان اثربخشی روش های درمانی ای که در بهترین کلینیک طب سوزنی انجام می شود به چه اندازه است. در پاسخ این سؤال باید گفت روش های درمانی در هر شیوه ای از هر فردی به فرد دیگر می تواند متفاوت باشد و نتایج متغیری به بار بیاورد. همچنین شرایطی که طب سوزنی در آن انجام شده نیز در تعیین میزان اثر بخشی آن مفید است. با این حال به طور کلی این روش درمانی که در کلینیک طب سوزنی از آن استفاده می شود در مقایسه با آمار بهبودی بیماران از طریق داروها و روش های شیمیایی دیگر، بسیار موفق تر عمل کرده است.

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان